https://lh3.googleusercontent.com/-sAErCHRlBVg/T3Bw8_F3nOI/AAAAAAAABGM/Cw_iOuAQ_nM/s1024/Bambinis%2520in%2520Grassroots%252012.jpg

Konferencja Grassroots Luboń

23 marca w Luboniu odbyła się konferencja szkoleniowa organizowana w ramach cyklu Akademii Piłkarskiej Grassroots. Tematem szkoleń które odbywały się od 19 marca do 5 kwietnia na terenie całej Polski była prezentacja metod treningowych oraz ćwiczeń pomagających w rozwoju dzieci uprawiających piłkę nożną. Program poruszał kwestie roli trenera i nauczania techniki piłki nożnej zawodników w wieku 7-12 lat. Omówione zostały ćwiczenia praktyczne razem z programem Fifa 11+. Sam program wdrożony w życie skutecznie niweluje zagrożenia związane z kontuzjami oraz zawiera duży wachlarz ćwiczeń wzmacniających pozwalających poprawiać technikę i ogólną koordynację. Prelegentami byli doświadczeni trenerzy i zawodnicy:

P. Tomasz Zabielski, pomysłodawca całego projektu, obecnie koordynator programu UEFA Grassroots w Polsce oraz były trener młodzieżowych reprezentacji Polski.

P. Stefan Majewski, reprezentant Polski, były zawodnik Legii Warszawa oraz selekcjoner reprezentacji Polski.

P. Dariusz Schubert, piłkarz Pogoni Szczecin, reprezentant Polski.

P. Marek Wanik, piłkarz Zagłębia Sosnowiec oraz posiadacz najwyższego stopnia trenerskiego Lehrer (UEFA Pro)

P. Marcin Dorna, obecnie I trener reprezentacji Polski U17.

Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów zeszyt ćwiczeń „Gry i zabawy z piłką” opracowany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w ramach programu „Wyższe Kwalifikacje”. Są w nim zawarte gotowe opracowane konspekty mogące służyć trenerom jako pomoc w treningach.

Trener grupy U8 BambInis, który był uczestnikiem konferencji zwrócił uwagę na fakt, że przedstawione systemy treningowe w dużej części są wykorzystywane w czasie zajęć Akademii Bambinis. Oznacza to, że zajęcia są przemyślane i w przyszłości przyniosą pożądane efekty. Mamy nadzieję, że zdobywana wiedza i podpatrywanie najlepszych przyczyni się do podnoszenia jakości zajęć co w efekcie pomoże rozwijać się zawodnikom oraz całej Akademii.

(BambInis z fot.1 Dariusz Schubert, fot.2 Tomasz Zabielski, fot3. Stefan Majewski)

https://lh4.googleusercontent.com/-TPIHzNfKwDc/T2Ch-ZcmHlI/AAAAAAAABB8/TicX4OsjekA/s912/poznan_2012-18.jpg

Trenerzy na konferencji

W niedzielę 11 marca dwójka naszych trenerów: Piotr Kazirodek i BambInis, miała przyjemność uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Nowoczesne Nauczanie - Trening Piłkarski Dzieci w wieku 5-12 lat” która odbyła się w Murowanej Goślinie.

Spotkanie dotyczyło pracy z najmłodszymi adeptami piłki nożnej, na uczestników czekały prezentacje oraz wykłady prelegentów pracujących w wiodących klubach piłkarskich miasta Poznań oraz gość z Edynburga, Kenneth Cameron.

Konferencję rozpoczął Karol Bartkowiak, prowadzący rocznik 2000 w Kolejorzu. Następnie Lidia Borowicz, psycholog i doktorantka AWF, zaprezentowała zasady komunikacji między dzieckiem, a osobą dorosłą – w tym wypadku trenerem. Po części teoretycznej uczestnicy zobaczyli trening bramkarski prowadzony przez Macieja Borowskiego z Warty Poznań oraz małe gry w wykonaniu rocznika 2002 Klubu Sportowego Koziołek Poznań i trenera Pawła Lisowskiego.

Po posiłku uczestnicy wrócili do sali konferencyjnej by wysłuchać koordynatora ds. szkolenia dzieci i młodzieży w FA Spartans Edinburgh. Opinie uczestników pokazały, że podejście do szkolenia i rywalizacji najmłodszych jest dużo inne niż to które można obserwować na przykład w Wielkiej Brytanii.

W drugiej części zajęć praktycznych zawodnicy rocznika 2003 wzięli udział w zajęciach CityZen, prowadzonych przez Bartka Maika. Trening ten okazał się na tyle ciekawy, że jeszcze długo po nim, nasz gość odpowiadał na pytania trenerów. Następnie trener Łukasz Bigus przedstawił ciekawe formy rozgrzewki dla młodych zawodników. Konferencja zakończyła się dyskusją dotyczącą systemu rozgrywek dla dzieci.

Należą się wielkie słowa pochwały dla organizatorów z Klubu Sportowego Koziołek dzięki którym konferencja się odbyła. Stała ona na wysokim poziomie merytorycznym i na pewno wszystkim zgromadzonym wiedza zdobyta przyda się w przyszłości. Nasi trenerzy również nie ukrywają, że wprowadzą zmiany w treningach, niestety konkretne kroki jakie zamierzają podjąć są tajemnicą.

Relacja z następnej konferencji już niebawem.

Kilka zdjęć do obejrzenia w galerii.

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Bambinis-basen-13-thumb429x257.jpg

Aqua Park II

9.03.2012r. mieliśmy przyjemność wyjechać ponownie do Aqua Parku w Pile. W wyjeździe wzięło udział 33 zawodników akademii i wielu rodziców, którzy bardzo pomogli nam w opiece nad dziećmi. Głównym sponsorem wyjazdu była firma „Alsanit” której właścicielem jest Pan Bolesław Hlebionek. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i z tego miejsca oficjalnie dodajemy firmę „Alsanit” do działu naszych sponsorów. Zdjęcia po raz kolejny zrobił nasz zaprzyjaźniony fotograf Maciej Ślązak – link do galerii.

Więcej o firmie Alsanit:

Zmiana trenera grupy U7

W Akademii Bambinis małe zmiany. Zajęć z grupą 7-latków z przyczyn prywatnych nie może kontynuować Łukasz Walkowiak. Jego obowiązki przejmuje pełniący do tej pory obowiązki Managera Mieczysław Bania.Warto przybliżyć chociaż pokrótce osobę tego doświadczonego trenera.

Mieczysław Bania swoją karierę rozpoczął w latach 60-tych jako zawodnik klubu KS Gwardia Olsztyn. Przez 9 lat gry zawodowej miał przyjemność reprezentować kluby III i II ligowe, między innymi Polonie Bydgoszcz, Victorie Bartoszyce czy Stomil Olsztyn. W 1971r. z powodu kontuzji zakończył grę zawodową i objął stanowisko trenera w klubie KKS Warmia Olsztyn. Ponad 30-letnia kariera trenerska trwa do dziś. Nie sposób wymienić wszystkie sukcesy i kluby w jakich Mieczysław Bania obejmował funkcje trenera, ale do najważniejszych można zaliczyć: LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański (finał PP), KKS Warmia Olsztyn (mistrz Wojewódzkiej Ligi Seniorów Starszych), KS „Orlęta” Reszel (III liga), KS Wełna Rogoźno (IV liga), MKS Lubuszanin Trzcianka, GKS Radwan Lubasz. Długoletnie doświadczenie poparte jest zdobytym wykształceniem i sukcesami. Jako instruktor piłki nożnej, instruktor klasy I AWF Warszawa, menadżer piłki nożnej oraz trener II klasy z licencją UEFA „A” Mieczysław Bania jest idealnym trenerem który na pewno przyczyni się do rozwoju młodych talentów w Akademii Bambinis.
Łukasz Walkowiak cały czas w miarę możliwości będzie współpracował z Akademią.