https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/bambinis_podsumowanie_010-thumb429x189.jpg

Podsumowanie roku 2012 w Bambinis

Dnia 18.12.2012r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Trzciance odbyło się uroczyste podsumowanie Działalności Akademii Piłkarskiej Bambinis w roku 2012

Przybyłych gości, a także młodych zawodników serdecznie powitał BambInis – Prezes Akademii i zarazem trener grupy U9 młodych adeptów piłki nożnej. Spotkanie rozpoczęło się od pokazowych treningów, w których udział wzięły wszystkie grupy wiekowe Bambinis.

Zawodnicy, pod czujnym okiem swoich trenerów:
Mieczysława Bani (grupa U8 – rocznik 2004)
Piotra Kazirodka (grupa U7 – rocznik 2005)
Damiana Szacfera (grupa Bambini2 – rocznik 2006)
Grzegorza Hrynkiewicza (grupa Bambini1 – rocznik 2006)


Zaprezentowali to, czego zdołali się nauczyć przez minione kilkanaście miesięcy. Na dokonania swoich pociech z ogromnym podziwem patrzyli zwłaszcza rodzice, którzy wyjątkowo licznie przybyli tego dnia na halę. Dzieci bardzo się starały, aby wypaść jak najlepiej, nie zapominały jednak, że najważniejsza przy tym wszystkim jest dobra zabawa. Zresztą już sama atmosfera w jakiej przebiegał pokaz dobitnie ukazała, że dla małych piłkarzy zajęcia w Akademii są doskonałą rozrywką, czymś co nie tylko rozwija ich zdolności piłkarskie, ale również sprawia im ogromną przyjemność.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna, przygotowana przez Wiesława Natkańca, w której pokrótce omówił skąd w ogóle wziął się pomysł założenia Akademii Piłkarskiej a także przedstawił osoby i instytucje, które wspierały go przy realizacji tych planów. Wspomniał również o bardzo dobrej współpracy Akademii ze Starostwem Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego.
Prezentował  metody szkoleniowe stosowane w Bambinis, podsumował tegoroczne sukcesy wychowanków i w zarysie określił najbliższe plany związane z rozwojem Akademii.

Bardzo miłym momentem uroczystości były specjalne podziękowania, połączone z uhonorowaniem wszystkich przyjaciół i sponsorów oraz trenerów Akademii Piłkarskiej Bambinis. Ogromna liczba dyplomów, które trafiły do rąk sympatyków Akademii świadczy o jej dużej popularności i pozytywnym odbiorze tego typu działalności w Powiecie Czarnkowsko- Trzcianeckim.

Największą niespodziankę przygotowano jednak na sam koniec. A była nią wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci na jego widok wpadły w prawdziwą radość. Zacny gość nie przybył bowiem sam, a z workiem łakoci, które bardzo szybko trafiły do rąk 78 chłopców i jednej dziewczynki.

W załączniku przedstawiamy prezentacje, zdjęcia oraz materiał filmowy:

Podsumowanie Bambinis 2012

Galeria 1
Galeria 2

Red. E. Sarna, W.N. 

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Turniej-Mikołajkowy-Czarnków4-thumb429x287.jpg

Turniej Mikołajkowy w Czarnkowie

Dnia 15.12.2012r. w Czarnkowie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2002 i młodszych, w którym wystąpiło 9 drużyn podzielonych na trzy grupy po trzy zespoły. Zwycięzcy grup trafiali do grupy A walczącej o miejsca 1-3, zespoły z drugich miejsc do grupy B walcząc o miejsca 4-6, natomiast drużyny z miejsc 3 do grupy C rywalizując o miejsca 7-9.
Podopieczni trenera Wiesława Natkańca z rocznika 2003 w pierwszej fazie trafili do grupy A wraz z gospodarzem Notecią Czarnków oraz AP Soccer Stars Piła

Wyniki:
1. Noteć Czarnków I      4 – 0 Bambinis Trzcianka
2. AP Soccer Stars Piła  1 – 1 Bambinis Trzcianka ( P. Skrzypczak )
3. AP Soccer Stars Piła  1 – 0 Noteć Czarnków I

Tabela:
1. AP SOCCER STARS           4 PKT 2 – 1 BRAMKI
2. NOTEĆ CZARNKÓW I       3 PKT 4 – 1 BRAMKI
3. BAMBINIS TRZCIANKA 1 PKT 1 – 4 BRAMKI

Zawodnicy Bambinis zajęli trzecie miejsce w grupie i w kolejnej fazie turnieju walczyli o miejsca 7-9 z Notecią Czarnków II oraz WKS Wyszyny

1. Noteć Czarnków II    0 – 1 Bambinis Trzcianka (J. Lisiak)
2. Noteć Czarnków II    2 – 0 WKS Wyszyny
3. WKS Wyszyny  0 – 1 Bambinis Trzcianka (J. Wiela)

 Ostatecznie Akademia Bambinis uplasowała się na 7 miejscu. Cieszy fakt, iż na tle starszych przeciwników zawodnicy prezentują się coraz lepiej, co z pewnością będzie owocowało w przyszłości.

Zawodnicy Bambinis:
Jakub Koniuszy, Jeremiasz Lisiak, Nikodem Ryba, Fryderyk Miładowski, Miłosz Natkaniec, Jan Wiela, Stanisław Kotiuszko, Paweł Jęśko, Jakub Plich, Paweł Skrzypczak.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Radwan Lubasz
2. Soccer Star Piła
3. Lubuszanin Trzcianka
4. MKS Noteć Czarnków I
5. Drawa Krzyż
6. Football Academy Piła
7. Akademia Piłkarska Bambinis
8. MKS Noteć Czarnków II
9. WKS Iskra Wyszyny

Wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych drużyn:

Radwan Lubasz – Kacper Nowacki
Soccer Stars – Szymon Polak
Lubuszanin Trzcianka – Hubert Wilk
MKS Noteć Czarnków I – Olek Mula
Drawa Krzyż – Adam Błażej
Football Academy – Kacper Szplitt
Akademia Piłkarska Bambinis – Paweł Skrzypczak
MKS Noteć Czarnków II – Stefek Stoiński

fot. Noteć Czarnków

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/lech_conference-thumb429x270.jpg

Lech Conference 2012

Dnia 07.12.2012 Trenerzy: BambInis oraz Piotr Kazirodek uczestniczyli w konferencji szkoleniowej dla Trenerów Piłki Nożnej Lech Conference 2012.
Szybkość w podejmowaniu decyzji, umiejętność przewidywania zdarzeń – to były przewodnie tematy trzeciej piłkarskiej konferencji zorganizowanej przez Lecha Poznań. Udział wzięło ponad 1100 osób, w tym kilkudziesięciu szkoleniowców z zagranicy.

Lech Conference po raz drugi odbyła się w poznańskiej Arenie, dzięki temu wykładowcy mogli połączyć teorię z zajęciami praktycznymi. Wśród prelegentów byli m.in. trenerzy młodzieży klubów: Manchester City, FC Barcelona,  Borussia DortmundTSG Hoffenheim.

Nie zabrakło przedstawicieli dziedzin pozasportowych; psycholog i neuroterapeutka Elżbieta Sawicka-Garbarek- Rehasport Clinic czy Jürgen Lohr- psycholog sportu współpracujący z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB)

Prelegenci:
- Jordi Font Aloy- trener najsłynniejszej na świecie szkoły piłkarskiej-La Massia
- Massimo Mariotti-Członek kadry trenerskiej II zespołu Borussii Dortmund bezpośredniego zaplecza mistrza Niemiec.
- Bernhard Peters- szef szkolenia młodzieży w TSG Hoffenheim. Wykładowca słynnej szkoły trenerskiej w Kolonii. Ekspert w dziedzinie coachingu, komunikacji i treningu mentalnego.
- Michel Bruyninckx- Twórca autorskiego programu treningu mentalnego bazującego na współczesnej wiedzy neuropsychologicznej (brain-centred training). Jeszcze niedawno był szefem akademii młodzieżowej Standard de Liege. Obecnie realizuje swoją filozofię w katarskiej Aspire Academy jednej z najpotężniejszych akademii piłkarskich na świecie.
-Jose Riga-na zaproszenie José Mourinho miał okazję trenować pierwszą drużynę Realu Madryt. W latach 2011-2012 był pierwszym trenerem Standard de Liege wprowadzając drużynę do najlepszej ósemki Ligi Europy. Obecnie jest współodpowiedzialny za szkolenie w katarskiej Aspire Academy.

Trenerzy uświadomili sobie, że jeszcze bardzo dużo trzeba zrobić aby dorównać najlepszym klubom w Europie, ale jednocześnie utwierdzili się w przekonaniu, iż szkolenie w Bambinis idzie w dobrym kierunku.

red. ekstraklasa.net /fblc/wł.

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Akademia-Piłkarska-Bambinis-Premiere-League-Cup-041-thumb429x251.jpg

Premier League Cup

Dnia 01.12.2012r. podopieczni Trenera Piotra Kazirodka wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej Premier League Cup dla rocznika 2005, w którym wzięło udział 20 zespołów. Dzieci rywalizowały w małych grach 3×3. Bambinis reprezentowały trzy drużyny, których opiekunami byli również Maciej Ślązak oraz BambInis.
PL CUP rozpoczął się od losowania nazw zespołów, gdzie małym piłkarzom towarzyszył przy tym ogromny stres, bo przecież każdy chciał wylosować Manchester United czy Arsenal. Uczestnicy mieli okazję poznać dotąd mniej znane drużyny piłkarskie w Premier League. Rozgrywki były niesamowicie zacięte w dwóch grupach A i B.

Grupa A:
1. West Brom (FA Piła I)
2. Swansea (FA Piła III)
3. Stoke (FA Piła V)
4. Tottenham (FA Leszno II)
5. QPR (FA Kalisz II)
6. Aston Villa (FA Koszalin II)
7. Arsenal (FA Koszalin IV)
8. Wigan (Chemik Bydgoszcz)
9. Manchester United (AP Bambinis II)
10. Newcastle (Zjednoczeni Kaczory I)

Grupa B:
1. West Ham (FA Piła II)
2. Chelsea (FA Piła IV)
3. Sunderland (FA Leszno I)
4. Fulham (FA Kalisz I)
5. Southampton (FA Koszalin I)
6. Liverpool (FA Koszalin III)
7. Everton (FA Koszalin V)
8. Manchester City (AP Bambinis I)
9. Reading (AP Bambinis III)
10. Norwich (Zjednoczeni Kaczory II)

Mecze toczyły się jeden za drugim, bramka wpadała za bramką, rodzice jednej drużyny przekrzykiwali drugich, emocje panowały na trybunach przez całe długie 6 godzin! Niesamowita atmosfera podczas pierwszej edycji Premier League Cup zapanowała w Pile!

Football Academy Leszno jednak długo nie pozostawiło złudzeń swoim rywalom i wygrywając mecz za meczem w obu grupach jako Tottenham i Sunderland wyszli pierwsi z grupy, walcząc o najważniejsze 1. miejsce. Rywalizacja była zacięta, bo finał zakończył się remisem… A o wygranej decydowały rzuty karne, w których zawodnicy obu drużyn strzelali karne. Ostatecznie Tottenham wygrał nieznacznie, bo 6:5 z Sunderlandem.

Klasyfikacja końcowa:
1. Tottenham (FA Leszno II)
2. Sunderland (FA Leszno I)
3. Chelsea (FA Piła IV)

7. Akademia Piłkarska Bambinis I ( Alex Mleczak, Kacper Szczudło, Michał Wieczorek, Czarek Kalupa )

14. Akademia Piłkarska Bambinis III ( Franciszek Tzaros, Piotr Urban, Mateusz Sumiński, Szymon Siadak )
15. Akademia Piłkarska Bambinis II ( Karol Grześ, Szymon Warykasz, Jakub Zalewski, Alan Witulski )Celem wyłonienia zespołów, zajmujących miejsca 1-3. jest zdrowa motywacja dzieci do czynienia postępów. Wyniki są jedynie zwróceniem uwagi na możliwości dzieci, przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i dużo pozytywnych emocji, dlatego dla wszystkich przygotowane były upominki, nagrody i medale pamiątkowe, bo przecież wszystkie dzieci równie dobrze walczyły i wszyscy zdobywali bramki- łącznie 394 gole!

Zapraszamy do GALERII z Turnieju!

                          fot., red., FA Piła, wł.