https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Czesław-Michniewicz-piła-thumb429x223.jpg

Konferencja dla trenerów w Pile

Dnia 05.11.2012 na specjalne zaproszenie Mariusza Markowskiego, prezesa OZPN Piła przyjechał Trener Czesław Michniewicz, który prowadził min. Polonie Warszawa, Jagiellonie Białystok, Widzew Łódź, Arke Gdynia, Zagłębie Lubin z którym zdobył Mistrzostwo Polski oraz Lecha Poznań.

Trener podzieli się swoim doświadczeniami w prowadzeniu zespołów Ekstraklasy. Mówił o tym jak powinien wyglądać okres przygotowawczy zimowy, na jakie szczegóły trener powinien zwrócić uwagę i jak powinno się kształtować zdolności kondycyjne. Drugim tematem wykładu było przedstawienie najnowszych trendów taktycznych w grze obronnej zespołu.
W wykładzie wzięło udział blisko 70 trenerów naszego regionu.


(fot. Damian Szacfer, Czesław Michniewicz, BambInis, Jakub Ubycha)

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Bambinis-Basen-Oborniki-27.10.2012r.-001.-079-thumb429x248.jpg

Basen Oborniki

Dnia 27.10.2012 zawodnicy Akademii Bambinis kolejny raz udali się na basen do Obornik. W wyjeździe udział wzięło 40 chłopców.

Ostatnie miesiące byłby intensywne dla zawodników. W związku z dużymi obciążeniami związanymi z udziałem Bambinis w ligach Orlik oraz Żak,  głównym celem wyjazdu była odnowa biologiczna.

Popularny rodzaj zabiegów odnowy biologicznej to kąpiele wodne o różnej temperaturze, z wykorzystaniem czynników zewnętrznych jak masaż wodny.
Kąpiele są niezwykle skuteczne i popularne w leczeniu wielu schorzeń, w tym także mikro urazów sportowych. Stanowią one podstawę rehabilitacji leczniczej a ich wielokierunkowe działanie pozytywnie wpływa na młodych zawodników.
Bardzo popularnymi zabiegami hydroterapii są również bicze szkockie oraz jacuzzi z systemem specjalnych dysz, z których pod różnym kątem i ciśnieniem wydostaje się woda wpływająca pozytywnie na poszczególne części ciała. Te zabiegi pobudzają krążenie i skutecznie usuwają efekty zmęczenia.

Dzień po odnowie biologicznej powinien być poświęcony wyłącznie na odpoczynek.

Trener Piotr Kazirodek nauczał również pływania elementarnego w brodziku. Natomiast chłopcy, którzy posiadali większe umiejętności mogli pływać na dużym basenie. Jednak największą atrakcją była zjeżdżalnia o długości 90 metrów z której zawodnicy byli najbardziej zadowoleni.

Podziękowania dla Trenerów: Piotra Kazirodka, Damiana Szacfera, Wiesława Natkańca; opiekunów: Leszka Witkowskiego, Daniela Kruszelnickiego oraz Ratowników, którzy cały czas czuwali nad bezpieczeństwem zawodników Bambinis.

GALERIA