Plan zajęć: marzec – kwiecień!

W zakładce Plan treningowy dodaliśmy harmonogram zajęć na najbliższe dwa miesiące.

https://lh4.googleusercontent.com/-617xR9FlCJk/T0Ytzz9KStI/AAAAAAAAAwY/GtZoDNj92fU/s720/428322_376080715737651_189198484425876_1444901_1494087969_n.jpg

Po turnieju…

Podsumowanie turniejów Gramy z Sercem i UEFA RespectYourHealth: Wojciech Fieduk

„Trzcianka po raz piąty zagrała z sercem!

Corocznie na terenie Trzcianki odbywa się wiele imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Żadnemu z tych przedsięwzięć nie towarzyszą jednak tak wielkie emocje, jak  ma to miejsce w przypadku Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kibiców im. Piotra Arentewicza o Puchar Burmistrza Trzcianki „Gramy z sercem”.

Tegoroczna, piąta już edycja turnieju, miała szczególną oprawę. Po praz pierwszy wszystkie zaplanowane atrakcje rozciągnięto bowiem aż na cztery dni. Już w piątek, 17 lutego br., chętni mieszkańcy Trzcianki mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty dotyczącej uczestnictwa w zajęciach  ZUMBY. Była to pierwsza z akcji Turnieju.

Sobota i niedziela były to rozgrywki główne , czyli konfrontacja kibiców z całej Polski. Miłośnicy footballu poprzez swój liczny udział w turnieju chcieli wesprzeć głównego bohatera tegorocznej edycji, czyli 16-letniego Dominika Sztejkowskiego. Niestety chłopiec, z powodów zdrowotnych, nie mógł osobiście uczestniczyć w zorganizowanej specjalnie dla niego imprezie. Nie oznacza to jednak, że sercem nie był z wszystkimi, którzy w miniony weekend grali specjalnie dla Niego. Warto wspomnieć, że organizatorzy „Gramy z sercem” sprawili Dominikowi nie lada niespodziankę, odwiedzając Go w pilskim szpitalu, w którym obecnie przebywa. Chłopiec miał dwa marzenia – bardzo chciał dostać kamerę i poznać wokalistę zespołu „Feel”. O ile ekipie „Gramy z sercem” pierwsze marzenie udało się zrealizować bardzo szybko (dzięki czemu chłopiec otrzymał upragniony sprzęt rtv), o tyle z drugim życzeniem nie było tak łatwo. Jednak dla organizatorów turnieju nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Wprawdzie Piotr Kupicha, z powodów wcześniej podjętych zobowiązań zawodowych, nie mógł osobiście spotkać się z naszym bohaterem, ale nagrał specjalnie dla Niego,  bardzo serdeczną wiadomość, która następnie została chłopcu wyświetlona na projektorze multimedialnym.

Dominik ze względu na dużą skoliozę ma problemy z oddychaniem, w związku z czym potrzebuje specjalnego siedziska rehabilitacyjnego, którego koszt zakupu jest niestety bardzo wysoki. Jednak trzcianecka społeczność już wielokrotnie udowadniała, że w obliczu rozmaitych nieszczęść potrafi się bardzo szybko jednoczyć i wspierać potrzebujące osoby.

Siedmio i ośmio latki też potrafią grać z sercem!

20 lutego br., trzcianecka Hala Sportowo-Widowiskowa już od samego rana wypełniła się siedmio- i ośmiolatkami, które przyjechały do naszego miasta po to, aby sprawdzić swoje umiejętności w Turnieju Piłkarskim Roczników 2003 i Młodszych, zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Gramy z sercem” i projektowi towarzyszącemu Turniejowi Euro2012 – UEFA RespectYourHealth.

W organizację przedsięwzięcia aktywnie włączyła się trzcianecka Akademia Piłkarska Bambinis prowadzona przez pana Wiesława Natkańca. W tym miejscu warto wspomnieć, że wzorowana na niemieckim systemie szkolenia w piłkę nożną akademia, poprzez swoją działalność realizuje program promocji zdrowia w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jej głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych zdrowego trybu życia, zwiększanie ich aktywności fizycznej – co jest szczególnie istotne zwłaszcza w dobie fenomenu komputera, a tym samym zapobieganie powstawania wad postaw u dzieci.
W rozgrywkach, oprócz podopiecznych Akademii Bambinis która wystawiła dwie drużyny udział wzięli również zawodnicy z drużyny Football Academy Piła (U7,U8), Gniewko Gniezno (U7,U8), Drawy Krzyż (U8) oraz UKS Swarzędz (U8).

Trzeba przyznać, że podczas turnieju emocji było nie mniej, niż miało to miejsce dzień wcześniej – kiedy o Puchar Burmistrza Trzcianki w głównym turnieju „Gramy z sercem” walczyły ekipy piłkarskie z całej Polski. Podczas wszystkich rozgrywanych meczy panowała bardzo przyjemna atmosfera, a młodzi zawodnicy nie tylko grali zgodnie z zasadami fair play, ale i doskonale bawili się podczas turnieju. Bo i o dobrą rozrywkę przede wszystkim chodziło.

Podczas Turnieju odbył się konkurs wiedzy z zdrowym i aktywnym trybie życia dla wszystkich piłkarzy oraz wszystkich dzieci ze szkół podstawowych które przyszły na Halę Widowiskowo-Sportową w Trzciance. 10 laureatów otrzymało w nagrodę koszulki. Laureatom tego konkursu nagrody wręczył poseł Jakub Rutnicki który przyjechał odwiedzić młodych adeptów piłki nożnej. Poseł skierował kilka ciepłych słów do piłkarzy a także przywiózł dla nich nagrody indywidualne.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, wśród grupy wiekowej U8 zwyciężyli chłopcy z Gniewka Gniezno, miejsce drugie zajęli ich koledzy z UKS Swarzędz, miejsce trzecie przypadło wychowankom pilskiej Football Academy, miejsce czwarte wywalczyli gospodarze, czyli ośmiolatki z Akademii Piłkarskiej Bambinis, a miejsce piąte – reprezentanci Drawy Krzyż. Tak jak ma to miejsce w przypadku wszystkich profesjonalnych turniejów – również i tym razem nie zabrakło wyboru wyróżniających się podczas rozgrywek piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem kategorii U8 okrzyknięto Kacpra Formalkiewicza ze Swarzędza, królem strzelców został Piotr Krupa z Gniezna, a najskuteczniejszym bramkarzem – Jan Helak z Krzyża.

Z kolei wśród młodszych zawodników – w kategorii U7 – pierwsze miejsce, ponownie zajęli przedstawiciele Gniewka Gniezno, miejsce drugie przypadło w udziale chłopcom z Piły, a na miejscu trzecim uplasowały się siedmiolatki z Trzcianki. Wśród nich królem strzelców wybrano Mieszka Sawickiego z Gniezna, najlepszym zawodnikiem został Mikołaj Charmaciński z Trzcianki, najskuteczniejszym bramkarzem – Filip Budasz z Gniezna a nagrodę Fair Play otrzymał Michał Zieliński z Akademii Bambinis.
Na zakończenie – puchary wraz z dyplomami wszystkim nagrodzonym wręczali: zastępca burmistrza Trzcianki – Piotr Birula oraz manager Akademii Piłkarskiej Bambinis – Mieczysław Bania.

Jak podkreśliło wielu obserwatorów i gości Turniej okazał się strzałem w dziesiątkę i wyrazili nadzieję na to iż wkomponuje się na stałe w Ogólnopolski Turniej Kibiców „Gramy z sercem”.

Oprócz nagród dla drużyn z podium  każdy uczestnik Turnieju otrzymał paczkę z owocami oraz czekoladą .

Turnieje takie jak ten dobitnie ukazują, jak duże jest zapotrzebowanie na organizację tego tupu przedsięwzięć, które w aktywny sposób potrafią wypełnić czas wolny dzieci, ucząc ich przy tym przestrzegania podstawowych zasad i wartości.

Na koniec pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli i wsparli organizację Turnieju. W pierwszej kolejności wielkie wyrazy podziękowania dla burmistrza Trzcianka – Pana Marka Kupsia, który udostępnił halę na czas Turnieju a także wsparł całe przedsięwzięcie. Podziękowania dla Wojciecha Fieduka głównego koordynatora turnieju, koordynatorów Projektu UEFA RespectYourHealth w Poznaniu, Róży Wachowskiej i Jakuba Kasperczaka, którzy chętnie wsparli Turniej, podziękowania za wizytę na turnieju i wsparcie dla posła Jakuba Rutnickiego. Podziękowania dla członków Akademii Piłkarskiej Bambinis którzy wykonali olbrzymią pracę – Wiesława Natkańca , Tomasza Malewicza i Marcina Słowińskiego, Pana Pawła Kuśmierczyka, którego firma ufundowała czekolady dla wszystkich zawodników, Zuzanny Owsiańskiej i Michała Piaseckiego członkom Akademickiego Stowarzyszenia Medycyny Ratunkowej z Poznania, którzy cały czas czuwali wolontariacko nad bezpieczeństwem zawodników, Pana Zbigniewa Paszko, którego firma ufundowała posiłki dla zawodników, Pana Marcina Szczudła za wsparcie Turnieju, sędziego zawodów – Łukasza Brody oraz ludzi bez których Turniej by się nie odbył ze względu na ich pracę włożoną w organizację, Adama Prankiewicza, Arkadiusza Żylińskiego, Arkadiusza Śliza , Michała Arentewicza, Macieja Strychacza, Igi Kiernikowskiej, Nairy Mukhsyan, Sylwii Gutmańskiej, Magdaleny  Ratajczak, Natalii Szymczak, Jakuba Jankowskiego, Romana Wróblewskiego, Kuby Zborowskiego, Krystiana Surmy. Jeszcze raz serdecznie dzięki.”

Skład drużyny Akademii Piłkarskiej Bambinis:
Grupa U8:
Jakub Potocki, Jakub Koniuszy, Jakub Baranowski, Miłosz Natkaniec, Fryderyk Miładowski, Karol Zieliński,
Aleksander Gajeński, Szymon Szymański.

Grupa U7:
Jędrzej Osowski, Marek Witkowski, Mikołaj Charmaciński, Igor Maliński, Maksym Wiewiórka, Michał Zieliński, Jakub Podolny, Jakub Matusiewicz

Zdjęcia z poniedziałkowego turnieju.

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/logo_front_3-thumb429x139.jpg

Akademia Bambinis i Gramy z Sercem

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że Akademia Piłkarska Bambinis bierze czynny udział w organizacji zbliżającego się turnieju charytatywnego Gramy z Sercem (http://gramyzsercem.pl/).

Gramy z Sercem to ogólnopolski turniej kibiców który w tym roku będzie organizowany w Trzciance już po raz piąty. Przyświeca mu idea niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. W trakcie imprezy organizowana jest zbiórka pieniędzy oraz licytacje dzięki którym uzyskane środki są przekazywane na cele charytatywne. W tym roku imprezami towarzyszącymi są:

  • Arcan Cup X – charytatywny turniej koszykówki ulicznej (http://362.arcan.com.pl/)
  • UEFA Respect Your Health – turniej piłkarski dla najmłodszych organizowany przy współpracy z UEFA.

To właśnie w tym turnieju wezmą udział zawodnicy Akademii Bambinis. Do gry będą wystawione dwie drużyny, po jednej z grupy U7 i U8. Do tej pory chęć udziału zadeklarowały drużyny Football Academy Piła (U7,U8), Gniewko Gniezno (U7,U8), Drawa Krzyż (U8) oraz UKS Swarzędz  (U8).

Zaktualizowany plan na luty

W dziale Plan treningowy umieściliśmy zaktualizowany plan na bieżący miesiąc.