https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Akademia-Piłkarska-Bambinis-obóz-sportowy-Lubasz-2013-059-thumb429x184.jpg

Obóz sportowy w Lubaszu

W dniach 18-22.08.2013 zawodnicy rocznika 2003 przebywali na obozie sportowym w Lubaszu, gdzie pod okiem Trenera Wiesława Natkańca oraz opiekunów: Alicji Zając i Adama Lebiotkowskiego przygotowywali się do nowego sezonu w Lidze Orlik.

Zawodnicy w przeciągu pięciu dni odbyli osiem jednostek treningowych na których pojawiły się elementy wytrzymałości tlenowej, koordynacji ruchowej, skoczności, stabilizacji, równowagi, gibkości czy wzmacniania mięśni zgodnie z programem FIFA 11+. W elementach technicznych chłopcy doskonalili przyjęcie piłki z kierunkiem oraz podania piłki stopą.
Trener nakreślił również elementy taktyki, ponieważ w nowym sezonie zawodnicy będą grali systemem 1:3:3, 6 zawodników w polu+ bramkarz. Zgodnie z nowym programem „Unifikacji Organizacji Szkolenia i Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Piłkarskiej w Polsce” opracowanym przez PZPN.

Poza zajęciami na boisku zawodnicy brali udział w zajęciach integracyjnych na których bawili się w różne gry i zabawy ruchowe. W środę oglądali razem mecz Eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a FC Steauą Bukareszt.
Na zajęciach teoretycznych Trenerzy starali się nauczyć zawodników jak powinni się prawidłowo rozciągać,  jak nazywają się mięśnie w poszczególnych partiach ciała oraz krótko omówili jakie mięśnie odpowiadają za uderzenie piłki. Zajęcia poprowadził również z Pedagog Bartosz Jankowski, który przedstawił jak powinien zachowywać się zawodnik podczas powodzeń oraz niepowodzeń w trakcie rywalizacji sportowej oraz co tak naprawdę jest najważniejsze w piłce nożnej.

Poza wyczerpującymi treningami na boisku zawodnicy skorzystali z małej odnowy biologicznej nad jeziorem w Lubaszu i masażu klasycznego. Natomiast w ostatni dzień obozu przebywali w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czarnkowie, gdzie regenerowali się na odkrytym basenie.

Sprawdzianem po obozie był sparing pomiędzy Notecią Czarnków a Akademią Bambinis, gdzie chłopcy rywalizowali już w nowym systemie rozgrywek.
Grali cztery mecze po 10 min każdy ( 0:0, 0:1, 0:0, 2:0 ) Ozdobą sparingu była bramka Jakuba Potockiego z połowy boiska.
Trenerzy zgodnie twierdzili, że zawodnicy byli zmęczeni obozem, ale cieszy fakt, iż każdy solidnie wykonywał zadania, które trener nakreślił.
Widać było różnicę w zachowaniu się zawodników na pierwszym treningu na obozie i na sparingu z Czarnkowem.

Najważniejsza w tym wszystkim była dobra zabawa oraz integracja pomiędzy zawodnikami, trenerzy od innej strony poznali zawodników. Pomoże to w jeszcze lepszym podejściu indywidualnego do zawodnika oraz w jeszcze lepszym prowadzeniu wszystkich do profesjonalizmu.

Zdjęcia on facebook
Zdjecia picassa 

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Akademia-Piłkarska-Babminis-konferencja-sierpień-2013-004-thumb429x161.jpg

Struktura Organizacyjna- Sezon 2013/2014

Dnia 02.08.2013 odbyło się spotkanie Sztabu Organizacyjnego z rodzicami Bambinis.
Na spotkanie licznie stawili się rodzice, Akademię reprezentowali Trenerzy: Mieczysław Bania, Piotr Kazirodek, Grzegorz Hrynkiewicz, Pedagog- Bartosz Jankowski, Fizjoterapeuta- Małgorzata Pierko oraz Kierownik grupy rocznika 2004- Leszek Witkowski.

Spotkanie poprowadził BambInis, który zaprezentował  plany na najbliższe pół roku.
W przedstawionej prezentacji naświetlił finanse w Bambinis, nowy podział na grupy rocznika 2006 oraz 2007, przypomniał cele oraz etapy szkolenia w Akademii.
W następnej części prezentacji omówiona została sytuacja „klasy sportowej” w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie nie wiadomo czy uda się przekształcić jedną z obecnych klas na klasę w której będzie więcej godzin Wychowania Fizycznego.
Cieszy fakt, iż udało się utworzyć „klasy sportowe” w Szkole Podstawowej nr 2 oraz w Szkole Podstawowej w Siedlisku.

Omówiony został również plan zajęć na najbliższe miesiące, gdzie drużyny rocznika 2006 oraz 2007 zajęcia zaczynają już w poniedziałek (05.08.2013). W pierwszym tygodniu treningi dla obu grup poprowadzi Łukasz Broda.
Roczniki 2003 oraz 2004 treningi zaczynają we wtorek! (05.08.2013)
Grupa rocznika 2005 związku z wyjazdem trenera, treningi rozpoczną od 13.08.2013. Dwa treningi zostaną odrobione w późniejszych terminach.
Natomiast nowa grupa rocznika 2008 jeszcze czeka na wystarczającą ilość zawodników, czekamy na zgłoszenia!

Po spotkaniu z rodzicami trenerzy jeszcze raz przypomnieli sobie jak mają pracować z zawodnikami, na jakie aspekty motoryczne, koordynacyjne, techniczne zwrócić uwagę aby jakość zajęć była jeszcze lepsza.

Szczegółowy Plan zajęć dostępny jest w zakładce: PLAN TRENINGOWY
Prezentacja: Struktura organizacyjna- Bambinis sierpień 2013 (1)