https://lh3.googleusercontent.com/-sAErCHRlBVg/T3Bw8_F3nOI/AAAAAAAABGM/Cw_iOuAQ_nM/s1024/Bambinis%2520in%2520Grassroots%252012.jpg

23 marca w Luboniu odbyła się konferencja szkoleniowa organizowana w ramach cyklu Akademii Piłkarskiej Grassroots. Tematem szkoleń które odbywały się od 19 marca do 5 kwietnia na terenie całej Polski była prezentacja metod treningowych oraz ćwiczeń pomagających w rozwoju dzieci uprawiających piłkę nożną. Program poruszał kwestie roli trenera i nauczania techniki piłki nożnej zawodników w wieku 7-12 lat. Omówione zostały ćwiczenia praktyczne razem z programem Fifa 11+. Sam program wdrożony w życie skutecznie niweluje zagrożenia związane z kontuzjami oraz zawiera duży wachlarz ćwiczeń wzmacniających pozwalających poprawiać technikę i ogólną koordynację. Prelegentami byli doświadczeni trenerzy i zawodnicy:

P. Tomasz Zabielski, pomysłodawca całego projektu, obecnie koordynator programu UEFA Grassroots w Polsce oraz były trener młodzieżowych reprezentacji Polski.

P. Stefan Majewski, reprezentant Polski, były zawodnik Legii Warszawa oraz selekcjoner reprezentacji Polski.

P. Dariusz Schubert, piłkarz Pogoni Szczecin, reprezentant Polski.

P. Marek Wanik, piłkarz Zagłębia Sosnowiec oraz posiadacz najwyższego stopnia trenerskiego Lehrer (UEFA Pro)

P. Marcin Dorna, obecnie I trener reprezentacji Polski U17.

Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów zeszyt ćwiczeń „Gry i zabawy z piłką” opracowany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w ramach programu „Wyższe Kwalifikacje”. Są w nim zawarte gotowe opracowane konspekty mogące służyć trenerom jako pomoc w treningach.

Trener grupy U8 BambInis, który był uczestnikiem konferencji zwrócił uwagę na fakt, że przedstawione systemy treningowe w dużej części są wykorzystywane w czasie zajęć Akademii Bambinis. Oznacza to, że zajęcia są przemyślane i w przyszłości przyniosą pożądane efekty. Mamy nadzieję, że zdobywana wiedza i podpatrywanie najlepszych przyczyni się do podnoszenia jakości zajęć co w efekcie pomoże rozwijać się zawodnikom oraz całej Akademii.

(BambInis z fot.1 Dariusz Schubert, fot.2 Tomasz Zabielski, fot3. Stefan Majewski)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz