https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Bambinis-Klaudia-Janyszka-thumb429x285.jpg

W dniach 19-21.01.2013 odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Piotra Arentewicza ph. „Gramy z sercem”

Tym razem główną bohaterką akcji była 15-letnia Klaudia Janyszka. Uzbieranie pieniążków dla Klaudii stało się głównym celem tegorocznego przedsięwzięcia. Motorem napędowym imprezy były halowe turnieje piłki nożnej, na które do Trzcianki zjechało 18 fanklubów oraz 42 zespoły młodych piłkarzy z całej Polski.

Trzydniowe rozgrywki piłkarskie nie były jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów „Gramy z sercem”. Zawiedzeni nie mogli się czuć ani fani boksu, dla których zorganizowano specjalne warsztaty w klubie bokserskim Champion, ani pasjonaci gier wirtualnych, dla których w pubie „Cactus” przeprowadzono turniej Fifa’13 (na konsoli i X-Box i PS3), ani wielbicieli siatkówki, dla których w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowano turniej w popularną „siatę”. Było też coś dla kobiet – czyli Ogólnopolski Maraton Zumby, który prowadzili najlepsi instruktorzy z całej Polski, a dla łasuchów – kiermasz z pysznym ciastem. Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje akcja RCKIK ph. „Uratuj życie swojemu bliźniakowi genetycznemu”.

Niedziela rozpoczęła się za to ponownie na sportowo. Już od rana najlepsze drużyny walczyły o palmę pierwszeństwa wśród wszystkich fan klubów piłkarskich. Ostatecznie zwycięzcami okazali się debiutanci, czyli drużyna złożona z połączonych sił ratowników medycznych z Trzcianki i Piły. Nagrody i statuetki zwycięzcom wręczał znany telewizyjny komentator sportowy TVN – Sergiusz Ryczel, który nie tylko komentował finałowy mecz, ale również czynnie uczestniczył w wielkiej licytacji charytatywnej, przywożąc na nią bardzo cenne koszulki znanych polskich piłkarzy, w tym m.in. Wojciecha Szczęsnego. Aukcję rozmaitych przedmiotów, wśród których znalazła się m.in. piłka Bayernu Monachium z podpisami piłkarzy, którą wylicytował razem z Tatą Jędrzej Osowski- zawodnik Bambinis. Miłym muzycznym przerywnikiem był specjalny pokaz tańca brzucha, który z ogromną gracją i wdziękiem wykonała Munirah – Małgorzata Trocha .

 

Na zakończenie dwudniowego, sportowo-charytatywnego maratonu odbył się wielki koncert, na którym zjawił się komplet publiczności. Takiego oblężenia fanów, trzcianecka hala dawno nie przeżywała. Magnesem przyciągającym tak liczną rzeszę mieszkańców był występ lokalnego zespołu Bez Jahzgh oraz grupy Raggafaya – finalistów popularnego programu telewizyjnego „Must be the music”.

RELACJA TV ASTA on fb

21 stycznia br., Na Turniej piłki nożnej Bambinis Cup „Gramy z Sercem” o Puchar Starosty Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego zjechali młodzi adepci z całej Polski. W sumie do sportowych zmagań przystąpiły 42 zespoły reprezentujące m.in.: Inowrocław, Gniezno, Piłę, Konin, Wałcz, Poznań, Krzyż, Czarnków, Leszno, Kaczory. Z uwagi na tak dużą liczebność maluchów turniej odbywał się równocześnie aż w trzech miejscach. Najmłodsze z dzieci, roczniki 2006 i 2005 o palmę pierwszeństwa w grupie i największą ilość zdobytych bramek rywalizowały w miejscowej Hali Sportowo-Widowiskowej, natomiast ich starsi koledzy, z roczników 2003-2004 – w salach sportowych Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2.

Najważniejsze jednak, że przez cały czas panowała bardzo przyjemna, wesoła atmosfera, a młodzi zawodnicy nie tylko grali zgodnie z zasadami fair play, ale i doskonale się przy tym wszystkim bawili.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, wśród najmłodszej grupy wiekowej, czyli 7-latków zwyciężyły maluchy z Football Academy Leszno 1, wyprzedzając chłopców z Football Academy Piła 1 i Football Academy Leszno 2. Spośród wszystkich ośmiolatków najlepsi okazali się ponownie mali piłkarze z Football Academy Leszno 1, zaraz za nimi uplasowali się zawodnicy z KS Koziołek Poznań 1 i ze Szkółki Piłkarskiej Orzeł 2010 Wałcz 1.
Akademię Bambinis rocznik 2006 prowadził trener Grzegorz Hrynkiewicz, natomiast rocznik 2005 trener Piotr Kazirodek.

Bambinis Cup Gramy z Sercem 2006 wyniki
Bambinis Cup Gramy z Sercem 2005 wyniki

Równie zacięte były mecze pomiędzy starszymi rocznikami. Tutaj pierwsze miejsce na podium wśród 9-latków zdobyli podopieczni Szkółki Piłkarskiej Orzeł 2010 Wałcz 2, na drugim miejscu turniej ukończyły dzieci z Oranje Sport „Jan Korte School” Poznań, a na miejscu trzecim z UKS Soccer Stars Piła. Z kolei pierwsze miejsce wśród 10-letnich piłkarzy zajęli chłopcy z Oranje Sport „Jan Korte School” Poznań, a miejsce drugie i trzecie gracze z Piły, czyli kolejno: Football Academy Piła i UKS Soccer Stars Piła.

Akademia Bambinis rocznika 2004 prowadzonych przez Trenera Mieczysława Banie oraz kierownika Leszka Witkowskiego zajęli 6 miejsce. Zawodnicy rocznika 2003 prowadzonych przez Wiesława Natkańca oraz Alicję Zając pełniącą funkcję asystenta trenera uplasowali się również na 6 miejscu w turnieju.

Bambinis Cup Gramy z Sercem 2004 wyniki
Bambinis Cup Gramy z Sercem 2003 wyniki

Na zakończenie puchary  wszystkim nagrodzonym uroczyście wręczyli Starości Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego, czyli Wiesław Maszewski i Tadeusz Teterus, którym dziękujemy za objęcie patronatu nad turniejem Bambinis Cup „Gramy z Sercem”. Dodatkowo, każdy z uczestników turnieju otrzymał drobny upominek a w trakcie turnieju także ciepły posiłek oraz pączki, za które dziękujemy Marcinowi Natkaniec oraz Piekarni ELBA Pana Marcina Strzałko w Trzciance.

 
Wielkie słowa uznania należą się Adamowi Prankiewiczowi – pomysłodawcy i głównemu organizatorowi Turnieju „Gramy z Sercem”, który już po raz szósty włożył sporo wysiłku, aby przygotować tak wspaniałą, ogólnopolską imprezę charytatywną włączając do współpracy również Akademię Piłkarską Bambinis.
Dziękujemy Panu Dariuszowi Kaletka- Dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz Pani Grażynie Kordek- Zozuli- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie obiektów sportowych.
Podziękowania należą się również młodym mieszkańcom naszego miasta, bez pomocy których nie udałoby się stworzyć tak fantastycznego przedsięwzięcia. To właśnie do tych wszystkich wolontariuszy, których nie sposób wymienić, ponieważ było ich ponad 84! Serdeczne podziękowania ze strony Adama Prankiewicza oraz Wiesława Natkańca.

Zapraszamy do galerii:
bambinis.pl/galeria 
Bambinis Cup – fot. Maciej Ślązak (on fb)
Bambinis Cup- fot. Sebastian Firsow (on fb)
Bambinis Cup- trzcianka.pl

red. Ewa Mrozik, W.N.